Randkowanie's Blog
Randki, randkowanie, miłość i SEX

Savoir vivre na randce

Kolejny temat rzeka, który postaram się streścić do formy łatwiej przyswajalnej dla większości, głównie NAS facetów :)ale nie tylko . Jest on niezbędny gdyż zapraszając naszą wybrankę ew wybranka na randkę musimy pamiętać, iż prędzej czy później przyjdzie nam coś gdzieś zjeść i zachować się w towarzystwie 🙂

Na początku wyjaśnijmy termin Savoir-vivre…czyli ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, ; znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.

Wyrażenie Savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego( mrr mrrr 🙂 ) i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, za to vivre znaczy po prostu żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą popularny splot słów, który można rozumieć jako: 1 – znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności; 2 – umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.

Niegrzeczne zachowanie się przy stole, topienie jedzenia w morzu przypraw i upijanie się. Tych rzeczy należy kategorycznie się wystrzegać na pierwszej randce. W tej wyliczance nie zabrakło też oblizywania talerza, noża, bekania, siorbania,  dłubania w zębach czy pstrykania palcami na kelnera.

A oto krótki filmik ukazujący to czego dodatkowo powinno unikać się na randce 🙂

Tutaj zamieszczam krótką ankietę:  Co jest twoim zdaniem niedopuszczalne na pierwszej randce w Polsce?

Reklamy

Brak odpowiedzi to “Savoir vivre na randce”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: